ВИДЕО: Снимка од приведувањето на Ѓоковиќ

Од:

Видеот од транспортот на Новак Ѓоковиќ од сослушувањето кон миграцискиот противор во хотелот „Парк“ објавија австралиските медиуми.

Автомобилот со кој кој пристигна тениската ѕвезда го пречекаа бројни медиуми, но и демонстранти кои протестираат во корист на мигрантите сместени во хотелот.

Во миграцискиот притвор, Ѓоковиќ ќе го чека судењето закажано за доцна вечерва на кое ќе биде одредено дали ќе може да остане во Австралија.

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ ќе може да игра на Ролан Гарос без вакцина

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ се насмеа до солзи на виц за Надал и Федерер

Ана Ололовска

Ханделсблат: Спонзорите нервозно ја следат аферата околу Ѓоковиќ

А1он

ВИДЕО: Ѓоковиќ шета во Црна Гора

А1он

Судот ги објави причините за депортацијата на Ѓоковиќ

Катерина Павлова-Николовска

Ѓоковиќ ќе ја тужи Австралија, бара отштета од 3,8 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска