(ВИДЕО) Скандал во Бундеслигата: Фудбалер на Ајнтрахт го удри тренерот на Фрајбург

Од:

Финалето на натпреварот во Фрајбург го одбележа неверојатниот потег на Давид Абрахам.

Фудбалерите на Фрајбург на домашен терен го совладаа Ајнтрахт со 1:0 во мечот во 11то коло од Бундеслигата кој го одбележаа црвени картони, но и потегот на Давид Абрахам кој на крајот сакајќи да дојде до топката го удри тренерот на противничкиот тим.

Кога Абрахам тргна по топката која излезе во аут, на патот му се испречи тренерот Кристијан Штрајх, а Абрахам го удри со рамото по што Штрајх одлета и падна на земјата.

Веднаш настана општ метеж бидејќи фудбалерите на домашниот тим влетаа на теренот со желба да се пресметаат со Абрахам.

Би можело да ве интересира

Румениге: Целта на Баерн е да ги привлече најдобрите германски репрезентативци

Ана Ололовска

Сане го облече дресот на Баерн и направи фото-сесија

А1он

Официјално: Баерн објави трансфер на играч од ПСЖ

Ана Ололовска

Хакими: Се надевам дека нашите патишта со Борусија повторно ќе се вкрстат

Ана Ололовска

Марио Гомез ја заврши кариерата

Ана Ололовска

Матеус: Меси може да се пресели во Германија, ќе го прифатиме со широки раце и ќе му дадеме пасош

Ана Ололовска