ВИДЕО: Што се случува кога „чаламџија“ ќе си купи Ауди?

Од:

Во англискиот град Престон се случи сообраќајна несреќа во која настрада едно „Ауди Р-8“, а снимката од сето тоа стана интернет хит.

Имено, возачот посакал да се направи фраер, па веднаш по излегувањето од кружниот тек „дава гас до даска“.

Но, на тој начин само успева да удри во бандера и да му нанесе огромна штета на автомобилот.

Поправката ќе го чини „фалбаџијава“ прилично многу.

Би можело да ве интересира

Нисан Лиф светна како новогодишна елка

Ана Ололовска

Специјално издание на Porsche Panamera – 10 Years Edition

Ана Ололовска

Новите даноци на возила дел од еколошките мерки, нема големи промени во стапките

Ана Ололовска

„Хјундаи“ планира инвестиции од 52 милијарди долари за развој на електрични автомобили

Новиот ŠKODA KAMIQ ја доби наградата „Златен волан“

Ана Ололовска

Новата ŠKODA OCTAVIA – висока технологија, врвен дизајн и поголема практичност

Ана Ололовска