(ВИДЕО) Сензација во Дубаи: Ѓоковиќ изгуби од 123 тенисер во светот

Од:

Новак Ѓоковиќ не успеа да се пласира во полуфиналето на турнирот во Дубаи и ќе го загуби првото место на АТП листата.

Се случи изненадување, тој беше поразен од 123. тенисер во светот, леворакиот Чех Јиржи Весели со резултат 6:4, 7:6 (4) по 118 минути игра.

Тоа им беше втор меч и втора победа на чешкиот тенисер, кој славеше против Ѓоковиќ и пред шест години во Монте Карло.

Овој пораз значи пад на Ѓоковиќ од првата позиција на АТП листата в понеделник.

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ: Ќе се откажам од трофеите, но нема да се вакцинирам

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ се насмеа до солзи на виц за Надал и Федерер

Ана Ололовска

Чешката тенисерка која беше во истиот хотел со Ѓоковиќ депортирана од Австралија

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ мора да остане во „озлогласениот“ хотел, во Белград протест за поддршка

Ѓоковиќ изолиран без мобилен, пред собата го чува полиција

А1он

Ѓоковиќ не смее да го напушти аеродромот во Мелбурн

А1он