ВИДЕО: Сензација на стартот на Олимпијадата, Американките загубија по 44 натпревари без пораз

Од:

Шведска стави крај на серијата од 44 натпревари без пораз на САД, совладувајќи го денеска актуелниот светски првак со 3:0 во премиерниот натпревар од групата Г на женскиот турнир во фудбал на Олимписките игри во Токио.

Сензационалната победа на Швеѓанките на Олимпискиот стадион во јапонската престолнина им ја донесоа Стина Блакстениус со два гола и Лина Хуртиг.

Во првиот натпревар од групата Е, Велика Британија го совлада Чиле со 2:0, додека Бразил тргна победнички во групата Ф, декласирајќи ја Кина со 5:0.

Би можело да ве интересира

Дочекот на Георгиевски утре во 19:30 часот на скопскиот плоштад

Ана Ололовска

Тренерот на Георгиевски се откажа од наградата и побара средствата да му се доделат на медалистот

Ана Ололовска

ОИ: Блажевска-Еминова 40-та во квалификациите на 100 метри слободно

Ана Ололовска

Стојоски: Имам голема чест да настапувам под македонското знаме на Олимписките игри

Ана Ололовска

ВИДЕО: Тенисерката Бадоса во инвалидска количка изнесена од теренот, поради топлотен удар не го заврши четвртфиналето во Токио

Ана Ололовска

Ѓоковиќ го комплетира списокот со четвртфиналисти на Олимписките игри

Ана Ололовска