ВИДЕО: Роналдо се чуди зашто наместо него наградата за најдобар играч ја доби Миленовиќ-Савиќ

Од:

Кристијано Роналдо не беше во право што Сергеј Милинковиќ-Савиќ беше прогласен за најдобар играч во финалето на арапската Лига на шампиони.

Португалецот веруваше дека тој како најзаслужен за пресвртот на Ал Наср против Ал-Хилал (2:1), ја заслужи наградата за МВП.

Роналдо најпрвин го израмни резултатот во 74 минута, а во судиското продолжение, во 98 минута му донесе победа на својот тим и прв трофеј во натпреварувањето.

На крајот, на Сергеј му беше доделена индивидуалната награда, а камерата веднаш го сними Роналдо, кој беше изненаден и со два гола покажуваше дека ја заслужил наградата.

“Исклучително сум горд што му помогнав на тимот да го освои овој важен трофеј за прв пат! Благодарам на сите во клубот кои имаа улога во овој голем успех и на моето семејство и пријателите што секогаш беа тука за мене! Фантастична поддршка од нашата Фанови! Ова оди и кај вас“, изјави Роналдо.

Кристијано е член на Ал Наср од почетокот на оваа година и на 25 натпревари постигна 20 гола.

Би можело да ве интересира

Новиот, можеби последен, дуел меѓу Меси и Роналдо во февруари во Саудиска Арабија

(ВИДЕО) Роналдо нокаутира камерман: Несреќникот не знаеше што го погоди

ВИДЕО: Роналдо го нападна симателот, откако му поништија гол

Роналдо влезе во Гинисовата книга на рекорди

Медиумите не ги оставаат раат: Роналдо не е среќен со Џорџина, цели денови ги поминува во трошење пари

Предраг Петровиќ

Роналдо испишува историја