ВИДЕО: Роналдо опоменат да стави маска

Од:

Интересен инцидент фатија камерите на „Еспорте Интеративо“ за време на синоќешниот натпревар помеѓу Португалија и Хрватска во Лигата на нации, кој заврши со победа на шампионот на турнирот од 4:1. Големата sвезда на „морнарите“ Кристијано Роналдо го изгледа дуелот од трибините поради инфекција на ногата.

За разлика од другите луѓе околу него, тој сепак не носеше маска. Еден службеник на стадион го забележа тоа и отиде да го замоли да стави маска. Фудбалерот го стори тоа веднаш, но подоцна стана јасно дека ја држи под брадата.

Би можело да ве интересира

Георгина Родригез претера со Фотошоп, „тргна по стапките на сопругот“

А1он

Роналдо ја помина границата од 100 гола за репрезентацијата на Португалија

Ана Ололовска

Роналдо тренира со репрезентацијата на Португалија: Среќен што се вратив

Ана Ололовска

Роналдо не би го пуштил Меси од Барса

Ана Ололовска

Роналдо нема да го напушти Јувентус

А1он

Роналдо има 17 пати повисока плата од својот нов тренер

А1он