ВИДЕО: Роналдо го удри синот со пехар

Од:

Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо за време на церемонијата на доделување на наградата во Серија А од невнимание го удри својот син Кристијано Роналдо Јуниор со трофејот кој го држеше во раце.

Ова се случи синоќа по натпреварот од 37. коло од шампионатот на Италија, на кој „бјанко-нерите“ одиграа 1:1 со Аталанта.

Јувентус од поодамна стана шампион на Сериа А, осми пат по ред.

Клубот во пресрет на последното коло е убедливо прв со 90 бода.

Би можело да ве интересира

Недвед: ЛШ е цел пред Јуве, но не сме опседнати со неа

Икарди ќе ги продолжи тренинзите со Интер

Барса отфрли понуда од Интер за Видал

Мацари: Не смее да се прават грешки против екипа која може да плати 40 милиони евра за играч

Ана Ололовска

Калиниќ се враќа во Италија

Ана Ололовска

Роналдо: Меси ме направи подобар играч, како и јас него