ВИДЕО: Репрезентативец што играше за Шкупи почина на 23 години, колабирал на сред тренинг

Од:

Страшна вест го потресе светот на фудбалот. Маријано Ондо, претставник на Екваторијална Гвинеја, ненадејно почина на 23-годишна возраст.

Тренираше во татковината и се подготвуваше за трансфер во Рапид де Бузас, клуб од третата лига на Шпанија, а потоа само ја загуби свеста.

Се струполил на земја, а претходно се пожалил дека не се чувствува добро. Веднаш бил пренесен во болница, но само констатирале смрт.

Во текот на кариерата настапуваше и за македонскиот Шкупи, а договори преселба во шпанскиот клуб со кој тренираше претходната сезона.

Играше на позицијата десен бек, а седум пати го носеше дресот на репрезентацијата. Шпанскиот клуб е во шок, а следниот натпревар ќе започне со едноминутно молчење во негова чест.

Би можело да ве интересира

Мароко го совлада Бразил

ВИДЕО: Аргентина ја совлада Панама со 2:0, Меси со 800 гола во кариерата

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Професионален голман двапати спречи момче да постигне гол за неговиот роденден и ја згрози јавноста

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Каков хаос: Фудбалот стана ватерполо-судијата го продолжи мечот за 42 минути сред невреме

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Груби за играњето фудбал: Јас дриблам, а градоначалникот на Тирана даде гол со пета

Орце Костов

Лука Станковски го постигна првиот гол за Горица