(ВИДЕО) Реми во Рим, Јуве профитираше

Во вториот натпревар од 24-то коло во италијанската Серија А, Лацио и Наполи ремизираа 1-1 на “Олимпико“, а тоа највеќе му одговараше на Јувентус кој сега има предност од 5 бода во однос на “наполитанците“. Нашиот репрезентативец Горан Пандев се соочи со својот поранешен клуб Лацио, каде на овој меч ги одигра сите 90 минути од натпреварот.

Флокари во 11-та минута му донесе предност на домаќинот, додека упорниот Наполи преку Кампањаро во 87-та минута од мечот израмни на 1-1 и го постави конечниот резултат. Флокари можеше да се прослави вечерва кој покрај единствениот погодок за својот тим во финишот на мечот ја погоди пречката од противничкиот гол.

Италија во Скопје со нов селектор, Манчини си поднесе оставка

(ВИДЕО) Навивачите на Интер направија хаос: Упаднаа во хотелот кај фудбалерите и направија луда атмосфера

(ВИДЕО) Легендата во солзи на теренот: Дали е ова крајот на една од најголемите кариери?