ВИДЕО: Реми во Манчестер, Сити испадна

Од:

Манчестер Сити на домашен терен одигра со Реал Мадрид од 1:1 и дефинитивно шампионот на Англија испадна од пласман во осминафиналето во ЛШ.

Реал поведе со 1:0 со голот на Бензема во 10. минута, Агуеро изедначи од пемал во 77. минута.

Резултати:

ГРУПА А

Динамо Киев – ПСЖ 0:2
/Лавеци 45′, 52’/

Порто – Динамо Загреб 3:0
/Гонзалес 20′, Мутињо 67’, Варела 85’/

ТАБЕЛА: Порто 13, ПСЖ 12, Динамо Киев 4, Динамо Загреб 0.

ГРУПА Б

Арсенал – Монпеље 2:0
/Вилшер 49’, Подолски 63’/

Шалке – Олимпијакос 1:0
/Фукс 77/

ТАБЕЛА: Шалке 11, Арсенал 10, Олимпијакос 6, Монпеље 1.

ГРУПА Ц

Зенит – Малага 2:2 (0:2)
/Дени 49′, Фаизулин 86′ – Буонаноте 8′, Фернандез 9’/

Андерлехт – Милан 1:3
/Сутер 78’ – Ел Шарави 47’, Мексес 71’, Пато 90/

ТАБЕЛА: Малага 11, Милан 8, Андерлехт 4, Зенит 4.

ГРУПА Д

Ајакс – Борусија Дортмунд 1:4
/Хесен 86’ – Ројс 8′, Геце 36′, Левандовски 41′, 67’/

Манчестер Сити – Реал Мадрид 0:1
/Агуеро 73’ пен – Бензема 10’/

ТАБЕЛА: Борусија 11, Реал 8, Ајакс 4, Манчестер Сити 3.

Би можело да ве интересира

Чех го оквалификува Атлетико како тежок противник за Челзи во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Нагелсман ги сака Реал или Јувентус во осминафиналето од Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Англија и Шпанија со најмногу екипи во плејофот од евро-куповите

Ана Ололовска

Барнс за романскиот судија: Како требаше да каже за тренерот освен црниот? Нема расизам во ова!

Ана Ололовска

Куман: Барселона загуби од Јуве во првиот половина час, изгледаше дека излеговме да играме за реми

Ана Ололовска

Солскјер: Не заслужуваме да се пласираме во плејофот во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Leave a Comment

fifteen + 20 =