ВИДЕО: Реал и Барса рутински до нови победи

Од:

Лидерот на табелата Барселона и  шампионот на Примера, Реал Мадрид во синоќешните натпревари од 12.коло постигнаа убедливи победи на домашен терен.

dobivaj vesti na viber

Барселона со 3:1 ја совлада Сарагоса, додека Реал Мадрид поубедлив и со 5:1 го порази Атлетик Билбао.

На другите два вчерашни дуели: Осасуна – Малага 0:0 и Валенсија – Еспањол 2:1.

Денеска се играат пет натпревари: Депортиво – Леванте (12 часот), Селта – Мајорка (16 часот), Хетафе – Ваљадолид (17:50 часот), Гранада – Атлетико Мадрид (19:45 часот) и Севиља – Бетис (21:30 часот).

Колото ќе биде комплетирано утре со дуелот Реал Сосиедад – Ваљекано (почеток 21:30).

Табела: Барселона 34 бод, Атлетико Мадрид 28, Реал Мадрид 26, Бетис 19, Малага 19, Валенсија 18, Леванте 17.

Би можело да ве интересира

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Ана Ололовска

Leave a Comment

16 − eleven =