ВИДЕО: Прв гол на Пандев за Парма

Од:

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев го постигна првиот гол во дресот на Парма и беше творец на пресвртот за триумф (4-1) над Порденоне.

Пандев влезе на почетокот на второто полувреме, при негатива за Парма од 0-1, и во 55.минута ја затресе мрежата на ривалот.

Потоа тргна „фуријата“ на домашните и до крајот стрелаа и Денис Ман, Франко Васкез и Адријан Бенедиџак.

Пандев, сепак, не успеа да го доигра натпреварот. Во 72.минута заработи повреда поради која го напушти теренот.

Би можело да ве интересира

Најдобриот македонски фудбалер на сите времиња Горан Пандев ја завршува кариерата: Сакам да уживам со семејството

А1он

Пандев: Можеби погрешив што не се повлеков по Европското првенство

Катерина Павлова-Николовска

Повредата не е сериозна – Пандев ќе паузира една недела

А1он

Парма му посака добредојде на „моќниот Македонец“ Горан Пандев

А1он

Пандев: Ова ми е последна сезона, во јуни во пензија

Катерина Павлова-Николовска

Пандев втор највозрасен стрелец на ЕП