ВИДЕО: Пристигнуваат непневматиските гуми!

Гумите без воздух (непневматски гуми) постојат веќе неколку години, но не се во употреба, американската компанија Polaris најави дека од идната година ќе почне да ги произведува и продава овие гуми.

Бандажот е дизајниран така да може да поднесе минување преку камења, рабови, а гумата е многу слична на онаа од велосипедите и се прилагодува на улицата, вели портпаролот на Polarisa.

Би можело да ве интересира

Летечки автомобил би можел да се најде на пазарот до 2020 година

Емир Латифовиќ

„Голф“ најпродавана марка во Шведска, „Волво“ падна на второ место

Емир Латифовиќ

Моделот „Сузуки Свифт“ за 2017 година ќе има пет врати

Емир Латифовиќ

Ford се откажа од фабриката во Мексико во вредност од 1,6 млрд долари

Емир Латифовиќ

Големите и скапи СУВ модели се побарани во 2016.

Емир Латифовиќ

„Ауди“ во Унгарија произведе милион возила и 30 милиони мотори

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

2 × five =