ВИДЕО: Премиер-лигата не памети вакво нешто, ќе се истепаа Клоп и Артета

Од:

Ливерпул го убедливо совлада Арсенал со 4-0 во дербито на 12. коло во англиската фудбалска Премиер-лига. Пресметката н „Ендифлд“ сепак ја обележа жестокиот дуел на менаџерите Микел Артера и Јирген Клоп.

dobivaj vesti na viber

Инцидентот настана во 33 минута по фаул за кој Артера сметаше дека треба да биде исклучувачки за Садио Мане кој го фаулираше Такехиро Томијасу. Клоп испровоциран од реакцијата на Артета тргна кон него.

Поголем скнадал каков што не памети Премиер-лигата спречи четвртиот судија кој застана меѓу нив. Иако на далечина Артета и Клоп продолжија да си дофрлаат пцовки и да се навредуваат.

Би можело да ве интересира

Премиерлигашите веќе нема да клекнуваат пред секој натпревар

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска