ВИДЕО: Познат тенисер по поразот не сакаше да се ракува со Ѓоковиќ

Од:

Новак Ѓоковиќ синоќа во седмата средба во Лејвер купот го совлада Френсис Тиафо со 2:0 во сетови, 6:1, 6:3 во гемови.

dobivaj vesti na viber

По мечот, српскиот тенисер се поздрави од противникот на мрежата, по што замина во противничкиот простор каде истото го направи и со сите членови на тимот на светот.

Тој се поздрави речиси со сите, а се зборува и за реакцијата на Американецот Томи Пол, кој се сврте кога требаше да се поздрави со Новак.

На видеото се гледа дека Ѓоковиќ по поздравувањето со Тиафо оди на клупата на екипата на светот каде се ракува со Мекинро, а потоа и со сите останати членови.

Реакцијата на Томи Пол ги обиколи социјалните мрежи, многумина ова го гледаат како непочитување кон српскиот тенисер.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Инцидент во Лондон: Навивач истрча на теренот и се запали пред Ѓоковиќ, Надал и Федерер

А1он

ВИДЕО: Ѓоковиќ го освои Париз и стана тенисерот со најмногу Мастерс титули

Катерина Павлова-Николовска

Во Токио одам по златото, вели првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ

Жарко Настоски

ВИДЕО: Ѓоковиќ одлучи – оди во Токио, ќе се бори за единствениот голем трофеј што му недостасува

Жарко Настоски

„Го мразам како да е фашист“ – индиски колумнист откри зошто никогаш не би навивал за Ѓоковиќ

Жарко Настоски

ВИДЕО: Ѓоковиќ имаше проблеми, но успешно тргна кон шестиот Вимблдон и дваесеттиот грен-слем

Жарко Настоски