(ВИДЕО) Пливање на суво: Вежби за одржување на спортскиот дух

Од:

улија Ефимова е неколкукратна европска и светска шампионка во пливање, како и добитничка на три олимписки медали – два сребрени и еден бронзен.

Русинката периодов, како и голем дел од спортистите, нема можност за тренинзи поради корона-пандемијата и задолжителната изолација.

Юлия Ефимова учит подписчиков плаванию без воды

Известная подмосковная пловчиха Юлия Ефимова учит подписчиков плавать на сушеСпортсменка наглядно показала, как плавать на спине, брассом, кролем и баттерфляем прямо на кухне и без воды. https://mosregtoday.ru/culture/yuliya-efimova-uchit-podpischikov-plavaniyu-bez-vody/

Posted by Подмосковье сегодня on Петок, 10 април 2020

Но, девојката знае да импровизира – со пливање на суво, во кујната. Се работи за тешка вежба за изведување, што Ефимова, сепак, ја прави без особени тешкотии.

Потоа следат склекови и истегнување на телото.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Босанецот Мехо и зимава ја преплива реката Уна, традицијата е долга над 40 години

Жарко Настоски

Над 300 млади пливачи на Зимското национално првенство во мали базени

Ана Ололовска

Националната пливачка федерација ќе поднесе кривични пријави, ако биде спречена да гласа на утрешното Изборно собрани на МОК

Ана Ололовска

Одложен годинешниот Илинденски мал пливачки маратон во Охрид

Жарко Настоски

Светскиот шампионат во пливање одложен за 2022 година

Ана Ололовска

Одложено и пливачкото ЕП во Будимпешта

А1он