Видео: Парго се исмеа со одбраната на Визардс

Од:

Поранешниот кошаркар на Макаби, Џереми Парго, го обележа дуелот во летната лига помеѓу Мемфис и Вашингтон.

Плејот на Мемфис ја направи смешна одбраната на Визардс со фантастичниот продор и уште поубавата асистенција.

Уживајте во овие 27 секунди.

Би можело да ве интересира

Одложени три од утрешните четири дуели во кошаркарската Евролига

А1он

Џинобили номиниран за член на Куќата на славни

А1он

Легендата на сплитска Југопластика, Горан Собин, почина од срцев удар

А1он

Кевин Дурент најдобар кошаркар во САД за 2021 година

А1он

Првата машка кошаркарска лига продолжува утре со четири натпревари

А1он

Две странски засилувања во редовите на КК Куманово

А1он

Leave a Comment

20 − 19 =