ВИДЕО: Обезбедувањето ги помеша српските знамиња со руски и се обиде да им ги одземе на приврзаниците на Ѓоковиќ

Од:

Навивачите на Новак Ѓоковиќ доживеаја непријатност пред неговиот меч со Алекс де Минор на Австралија Опен. Обезбедувањето се обиде да им ги одземе српските знамиња на приврзаниците на Ѓоковиќ, бидејќи ги помешале со руски знамиња.

Според одлуката на организаторите на турнирот, на трибините се забранети руското и белоруското знаме, па обезбедувањето, кое не прави разлика меѓу националните симболи на двете земји, ги запрело српските навивачи кои дошле на натпреварот обвиени во знамињата на Србија.

Снимката која се појави покажува како тие на крајот пребарувале на интернет како изгледаат знамињата, за да му докажат на обезбедувањето дека нема причина да не ги пуштат внатре.

Би можело да ве интересира

Австралија ја менува банкнотата од пет долари со ликот на покојната кралица Елизабета

ВИДЕО: На местото каде што го апсеа, на Ѓоковиќ му приредија нешто што ќе памети

Ана Ололовска

Пронајдена е малата радиоактивна капсула по која во Австралија се трагаше со денови

Катерина Павлова-Николовска

Американците дадоа зелено светло: Ѓоковиќ ќе може да игра на УС Опен

А1он

ВИДЕО: Најемотивниот момент во кариерата на српскиот тенисер, Новак во солзи ја прослави победата во Австралија

Ана Ололовска

Ѓоковиќ по десетти пат е крал на Мелбурн

Ана Ололовска