ВИДЕО: Ник Кирјос од трибините со провокации на мечот на Новак Ѓоковиќ

Од:

Српските тенисери се пласираа во четртфиналето на АТП купот по мечот во кој беа подобри од Французите.

dobivaj vesti na viber

Од трибините мечот го гледаше Австралианецот Ник Кирјос кој цело време навиваше за Французите само за да го провоцира Новак Ѓоковиќ, на кого му е еден од најгласните противници.

Во еден момент Австралианецот влезе во расправија со српски навивачи кои почнаа да го исвиркуваат. Но тоа не го го мотивираше уште повеќе да продолжи со провокациите кои трае до крајот на мечот.

Би можело да ве интересира

АТП го казни Вимблдон поради руските и белоруските тенисери

Предраг Петровиќ

Ѓоковиќ: Ќе се откажам од трофеите, но нема да се вакцинирам

Ана Ололовска

ВИДЕО: Ѓоковиќ се сретна со Вучиќ – за 10 дена ќе каже што се случуваше во Австралија

Вучиќ ќе се сретне со Новак Ѓоковиќ

А1он

Ѓоковиќ му честиташе на Надал

Ѓоковиќ ќе може да игра на Ролан Гарос без вакцина

Ана Ололовска