ВИДЕО: Неверојатниот Џеко, повторно влезе од клупата и го спаси Сити

Од:

Само Роберто Манчини знае зошто го држи Един Џеко на клупата, напаѓачот повторно од клупата влезе во финишот и постигна гол за победа на Мачестер сити во дербито против Тотенхем.

dobivaj vesti na viber

Претходно во 21. минута Колкер го донесе Тотенхем во водство, а во 65. минута Агуеро го изедначи резултатот.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он