ВИДЕО: На местото каде што го апсеа, на Ѓоковиќ му приредија нешто што ќе памети

Од:

Неверојатни сцени на аеродромот во Мелбурн од каде Новак Ѓоковиќ ја напушти Австралија… Истото место како лани, но случувањата се сосема поинакви.

Сите се сеќаваме како минатата година полицијата го спроведе Новак од аеродромот, кога беше донесена одлуката за депортација. Сега сè комплетно различно.

Полицајци имаше на аеродромот во Мелбурн, но за да му помогнат на Новак да стигне до терминалот. Причината – огромен број луѓе кои сакале да се сликаат со својот херој.

Имаше и многу српски знамиња, но и голем број туристи кои се воодушевија што го видоа Новак и сакаа да добијат фотографија за спомен.

Би можело да ве интересира

Ѓоковиќ и официјално се повлече од списокот на учесници на Мастерсот во Мајами

Американски новинар ги откри начините на кои Новак Ѓоковиќ се обидувал да влезе во САД

Катерина Павлова-Николовска

Новак Ѓоковиќ немаше избор, се повлече од Индијан Велс

Катерина Павлова-Николовска

Пораз на Ѓоковиќ во полуфиналето во Дубаи, Медведев го реши во два сета

Ана Ололовска

Ѓоковиќ се намачи за триумф против квалификант на турнирот во Дубаи

(ВИДЕО) Јелена му запеа на Новак Ѓоковиќ: „Откако се заљубив во тебе“

Ана Ололовска