ВИДЕО: Мурињо користи дронови и голем екран на тренинзите на Ромa

Од:

Рома воведе модерни технологии во процесот на Главниот тренер на тимот, Жозе Мурињо, користи дронови и голем екран за време на обуката.

dobivaj vesti na viber

Оваа иновација му помага на португалскиот фудбалски стручњак брзо да одговори и да работи на грешките на играчите.

Мурињо го презеде италијанскиот тим во мај.

Минатата сезона Рома заврши на 7. место во поредокот во Серија А.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Рома ја освои Конференциската лига, Мурињо влезе во историјата

Осимен ги врати Наполи во трката за скудетото

Ана Ололовска

Каљари ја продолжи кризата на Аталанта и излезе од зоната за испаѓање

Ана Ололовска

Жиру ги казни тактичките решенија на Инзаги, Милан победи во „Дерби дела Мадонина“

Ана Ололовска

Мурињо: Рома е „мала“ во очите на моќните

Ана Ололовска

Рома не успеа да ја победи Џенова

Ана Ололовска