ВИДЕО: Мексиканци се обидоа да внесат алкохол во Катар, обезбедувањето веднаш ги спречи

Од:

Обезбедувањето веднаш реагирало.

dobivaj vesti na viber

Пред почетокот на Светското првенство, ФИФА забрани продажба на алкохол на сите стадиони во Катар каде се играат натпреварите на Светското првенство.

Сепак, тоа не ги спречи некои од навивачите да се обидат да го „прошверцуваат“ во азиската земја.

Се појави видео на кое јасно се гледа како обезбедувањето на мексиканските навивачи наоѓа алкохол во двоглед.

Обезбедувањето веднаш реагирало и ги спречило да го направат тоа.

Мексико во вторник на 22 ноември го одигра првиот натпревар на Светското првенство против Полска (0:0).

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Нов скандал во Катар: Домаќините го прекинаа интервјуто со навивач во инвалидска количка и малтретираа новинари

А1он

Навивачите во Катар плаќаат до 30 евра за пиво, 13 евра за безалкохолно, казните за пиење алкохол на недозволени места и до 800 евра

А1он

Јапонците направија сензација, а по мечот го одушевија светот со својот гест

А1он

Само 9,2 милиони Германци го следеле поразот на Германија од Јапонија

А1он

Папата Франциск се помоли Светското првенство во Катар да биде можност за мир во светот

А1он