(ВИДЕО) Максимир го испрати Аријан Адеми: Ова беа моите најубави 13 години од животот

Од:

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми вечерва го одигра последниот натпревар за Динамо Загреб. Тој цели 13 години го носеше дресот на „модрите“, стана рекордер по освоени трофеи и европски настапи, а кариерата ќе ја продолжи во Пекинг Гуан.

Капитенот на македонскиот национален тим Стефан Ристовски го испрати со гол за победа против Ријека, а тој заврши на рацете на своите соиграчи.

„Мислев дека нема да дојде овој ден и дека тука ќе ја завршам кариерата. Ова беа моите најубави 13 години од животот. Ваква трема не сум имал во последните десет години. Сепак, среќен сум и горд на сѐ што постигнавме. Ова не е збогум, само довидување, затоа што не сум завршил со Динамо. Ќе се вратам да ја завршам работата и да земам европски трофеј со овој клуб“, изјави Адеми.

Би можело да ве интересира

Ристовски: Не замислував дека би можел да дојдам во Скопје и да бидам противник

ВИДЕО: Аријан Адеми кобен за Шкупи, Динамо Загреб продолжува во ЛШ

Адеми прогласен за фудбалер на годината во Хрватска

Жарко Настоски