ВИДЕО: Македонија води на полувреме против Германија во Дуизбург, Пандев стрелец во судиското продолжение

Од:

Македонската фудбалска репрезентација одигра одлично прво полувреме во Дуизбург против Германија, крунисано со гол на капитенот Горан Пандев во втората минута од судиското продолжение, по кој имаме предност на одморот.

Германија имаше неколку големи можности за погодок, а при една од нив ја погоди и пречката, но и Македонија имаше одлична шанса, во која голот на Германците го спаси Марк-Андре Тер Штеген.

Сепак, во самата завршница, во втората минута од судиското надополнување, Пандев погоди за водство на Македонија од 1-0.

Би можело да ве интересира

Пандев за грчки спортски портал: Би ги дал сите освоени трофеи за да одам на Европско со репрезентација

Ана Ололовска

Македонската репрезентација напредуваше три места на рангирањето на ФИФА

Жарко Настоски

Фудбалерките на Македонија и Косово месецов двапати ќе ги одмерат силите во Скопје

Жарко Настоски

Германија 20 години беше без пораз во мундијалските квалификации, пред да налета на Македонија

Жарко Настоски

Ангеловски: Радувај се Македонијо и слави ги овие херои!

Жарко Настоски

ВИДЕО: „Грми“ во соблекувалната, „црвено-жолтите“ ја слават историската победа против Германија

Жарко Настоски