ВИДЕО: Мајсторија на Елмас во победата на Наполи над Парма

Од:

Елиф Елмас влезе во одличен голгетерски ритам. По погодокот во Купот на Италија, Елмас од тренерот Џенаро Гатузо доби место во стартниот состав и се оддолжи со прекрасен гол против Парма во Серија А.

Тој стрелаше во 32.минута од мечот и обезбеди водство за „наполитанците“ по првиот дел. Ја проби целата одбрана на Парма и успеа да ја затресе противничката мрежа.

Победата на Наполи во вторто полувреме ја потврди Политано со голот во 82. минута.

Со оваа победа Наполи е на четвртото место на табелата со 37 бода по 19 одиграни натпревари.

Би можело да ве интересира

Бобан Николов може да игра во Серија А, на чекор е до трансфер во Салернитана

Жарко Настоски

Винченцо Италијано ќе ја предводи Фиорентина

Жарко Настоски

Турчинот Чалханоглу премина од Милан во Интер

Жарко Настоски

Елмас: Да одиграме за нацијата и да се одјавиме со победа од ЕУРО

Млад фудбалер на Џенова е во куќен притвор, го обвинуваат за силување

Жарко Настоски

Големо признание за Елмас, Би-би-си го вброи меѓу 20 нови европски ѕвезди

Жарко Настоски