ВИДЕО: Ливерпул со втор пораз во контролните

Од:

Тимот на Ливерпул забележа втор последователен пораз во летните контролни на тимот.

По поразот со 2:3 од Борусија (Дортмунд), вчеравечер пулените на Јурген Клоп дозволија нов пораз од Севиља со 1:2. Натпреварот се одигра во Фенвеј Парк во Бостон, САД.

Друг интересен факт е дека Шпанците успеаја да триумфираат со фудбалер помалку на теренот откако Јорис Нијанон беше избркан во 76-тата минута. Нолито (37) и Алехандро Поцо постигна голови за Андалузијците, а Дивок Ориги (44) реализираше за англискиот гигант.

Тоа беше четврти последователен успех за Севиља во контролните, а следниот натпревар го играат против Хофенхајм на 3-ти август. Ливерпул пак се соочува со Спортинг (Лисабон) на 25-ти јули.

Би можело да ве интересира

Артета купи стопер: Шпанецот Пабло Мари од Фламенго во Арсенал

Ана Ололовска

Трагедија во Англија: Почина 25-годишен фудбалер

Ана Ололовска

Ван Дајк: Цврсто сме на земја, не мислиме дека сме непобедливи

Ана Ололовска

Гвардиола со порака до ФА: Укинете го Лига купот

Ана Ололовска

Солскјер: Не можеме да поправиме сè со десет трансфери, Клоп имаше четири години да ја изгради својата екипа

Ана Ололовска

Лукаку: Мурињо не успеа во Јунајтед затоа што не ги доби играчите што ги сакаше

Ана Ололовска