ВИДЕО: Студен туш за навивачите на Ливерпул

Од:

Бројни навивачи на Ливерпул доживеаја студен туш, ама буквално, вчера на полувремето од мечот со Њукасл.

Имено, дефектот на прскалката беше причината навивачите во првите дваесетина редови на стадионот да бидат добро намокрени.

Инцидентот се случил непосредно пред почетокот на вториот дел пред да излезат фудбалерите на теренот. Туширањето среќно го избегнаа дел од раковотството на „црвените“, кои се уште го немаа завземено местото во ложата.

Инаку, мечот помеѓу Ливерпул и Њукасл заврши без победник 1:1.

Би можело да ве интересира

Роналдо: Рангник направи многу промени во Манчестер, му треба време да ги пренесе своите идеи

Ана Ололовска

Кутињо: Му се восхитувам на Џерард, ми кажа за амбициите на Астон Вила

Ана Ололовска

Покетино сè уште е во таен контакт со Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Ливерпул понуди 70 милиони евра за Луис Дијаз, Порто сака 80 милиони

Ана Ололовска

Манчестер јунајтед не му понудил на Погба договор од 500.000 фунти неделно

Ана Ололовска

Менди со кауција пуштен од притвор

Ана Ололовска

Leave a Comment

seven − 4 =