(ВИДЕО) Крос се изнервира од новинар: Имаше 90 минути и смисли вакви две п*срани прашања

Од:

Тони Крос вчера даде изјава на теренот веднаш по освојувањето на новата титула во Лигата на шампионите со Реал Мадрид, дури 14. во историјата на шпанскиот клуб.

dobivaj vesti na viber

Германскиот играч за врска реагираше нервозно на прашањата на германските новинари.

„Дали бевте изненадени што Ливерпул доминираше во играта?, праша еден германски телевизиски новинар, осврнувајќи се на огромниот број ситуации во кои Реал се спасуваше додека ја бранеше предноста од 1-0, но Крос изненади со одговорот.

„Имавте 90 минути да сфатите што да прашате по натпреварот и успеавте да смислите две п*срани прашања како ова. Две негативни прашања, веднаш е очигледно дека сте германски новинар, нема дилема околу тоа“, одбруси Тони Крос.

Би можело да ве интересира

Ливерпул му даде петгодишен договор на тинејџерот Елиот

Кој ќе биде супер-шампион на Европа? Реал и Ајнтрахт на пресметка во Хелсинки

Диого Жота на „Енфилд“ до 2027 година

Ливерпул го победи Манчестер Сити и го освои „Комјунити Шилд“

Тимо Вернер доаѓа во Реал Мадрид?

Милитао ќе потпише нов договор со Реал Мадрид