(ВИДЕО) КОШАРКА: Вујошевиќ суспендиран три натпревари

Од:

„Во ред, ја разбрав пораката, нема ништо да коментирам“ – рече Душко Вујошевиќ, тренерот на кошаркарите на Партизан од Белград, после изрекувањето на казната од три натпревари суспензија.

Во натпреварот од АБА лигата против Задар, Вујошевиќ после вербалниот напад врз судијата ја заработи втората техничка грешка и беше исклучен од натпреварот.

Партизан без Вујошевиќ ќе настапи на натпреварите против Крка,Цибона и Широки.

Би можело да ве интересира

Владата го усвои ребалансот на буџетот, тврди дека ќе има повеќе капитални инвестиции и пари за стопанството

Жарко Настоски

Една победа го дели МЗТ Скопје од осмата титула

Жарко Настоски

Извлечени групите за Евробаскетот догодина, од фаворитите само Србија доби полесна група

Жарко Настоски

Десетмина искусни судии во НБА ќе „одморат“ поради протоколите за Ковид-19

Жарко Настоски

Ламаркус Олдриџ предвреме ја завршува кариерата поради срцеви проблеми

Жарко Настоски

Прифатен предлогот за промена на системот во македонскиот кошаркарски шампионат

Leave a Comment

two × two =