ВИДЕО: Карачиќ до Стоилов е асистенцијата на годината во ЛШ

Од:

Асистенцијата на Игор Карачиќ до Стојанче Стоилов во финалето од Лигата на шампионите против Веспрем е прогласена за најдобра на сезоната.

Ракометарите на Вардар оставрија победа во овој натпревар и ја освоија европската шампионска титула.

Претходно од ЕХФ објавија дека Криштопанс е најдобар за месец јуни, а голманот Милосављев ја има најдобрата одбрана.

Би можело да ве интересира

Еурофарм Работник подготвен за дуелот со ППД Загреб

Ана Ололовска

Некомплетниот Вардар немоќен против Веспрем, пораз од 29:38

Ана Ололовска

Еурофарм Работник го победи Бидасоа Ирун

Ана Ололовска

Стоилов: Веспрем е апсолутен фаворит против Вардар во овој состав

Ана Ололовска

Последните четири кола од ракометната ЛШ, по завршувањето на евро-шампионатот 2020

Ана Ололовска

Еурофарм Работник го победи Савехоф со 32:31

Ана Ололовска