ВИДЕО: Јувентус слави, Катанија грми

Од:

Актуелниот шампион на Италија Јувентус дојде до минимална победа од 1:0 на гостувањето на Сицилија во првата средба од денешната програма во Серија А.

Во пресрет на остатокот од средбите од деветото коло во Серија А, актуелниот шампион влегува со шест бодови разлика во однос на вториот Наполи.

Триумф на кој сигурно, и со право, имаат што да приговорат домашните, кои беа драстично оштетени од слабата арбитража. Најпрво главниот судија, на сугестија на помошникот го поништи голот на Катанија во 25. минута поради офсајд.

Да биде судискиот срам уште поголем, во 57. минута му беше признаен гол од офсајд на Артуро Видал, нешто што дополнително ги разбесни домашните играчи кои во 67. минута останаа и со играч помалку по исклучувањето на Маркезе.

Би можело да ве интересира

Џеко ќа ја напушти Рома поради конфликт со тренерот

Ана Ололовска

Роналдо за победата против Болоња: Многу важна победа, Јувентус е на добар пат

Ана Ололовска

Гасперини: Каде и да оди Гомез, му посакувам се најдобро

Ана Ололовска

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Leave a Comment

9 + 13 =