ВИДЕО: Јувентус продолжува со победите

Од:

Актуелниот шампион на Италија екипата на Јувентус ја продолжува низата на успешни настапи во серија А, откако денеска фудбалерите на „старата дама” ја совладаа Сиена на гостински терен, во натпревар од 7-коло на Серија А.

Ова беше шестата победа во првенството, а покар Јувентус единствено и тимот на Наполи нема пораз.

Резултати од денешните натпревари:

  • Катанија – Парма 2:0
  • Фиорентина – Болоња 1:0
  • Пескара – Лацио 0:3
  • Сиена – Јувентус 1:2
  • Торино – Каљари 0:1
  • Рома – Аталанта 2:0

Колото ќе биде заокружено вечерва со два натпревари меѓу кои и дербито во Милано, во кое Милан ќе ја има улогата на домаќин во дуелот со Интер, а во Неапол тимот на Наполи ќе го Пречека Удинезе. Двете средби ќе започнат во 20 часот и 45 минути.

Би можело да ве интересира

Џеко ќа ја напушти Рома поради конфликт со тренерот

Ана Ололовска

Роналдо за победата против Болоња: Многу важна победа, Јувентус е на добар пат

Ана Ололовска

Гасперини: Каде и да оди Гомез, му посакувам се најдобро

Ана Ололовска

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Leave a Comment

4 × 2 =