ВИДЕО: Ивковиќ збесна

Од:

Српските кошаркари го разбеснеаа селекторот на репрезенатацијата Душан Ивковиќ на мечот со Исланд за квалификации за европското првенство во 2013 година во Словенија.

Селекторот збесна откако по водството екипата на Исланд направи разлика од 10: 0. Бесот што селекторот го истури врз играчите на крајот од натпреварот даде резулатат.

Би можело да ве интересира

Одложени три од утрешните четири дуели во кошаркарската Евролига

А1он

Џинобили номиниран за член на Куќата на славни

А1он

Легендата на сплитска Југопластика, Горан Собин, почина од срцев удар

А1он

Кевин Дурент најдобар кошаркар во САД за 2021 година

А1он

Првата машка кошаркарска лига продолжува утре со четири натпревари

А1он

Две странски засилувања во редовите на КК Куманово

А1он

Leave a Comment

sixteen − fifteen =