(ВИДЕО) Инцидент во Лондон: Навивач истрча на теренот и се запали пред Ѓоковиќ, Надал и Федерер

Од:

Во вториот дел од Лејвер купот во кој се сретнаа екипи од Европа и светот се случи несекојдневна ситуација.

Имено, еден навивач слезе од трибините, седна на бетонот и запали оган, па натпреварот беше прекинат на неколку минути.

 

Роџер Федерер со денови е централна тема во тенискиот свет поради неговото збогување.

Лејвер купот е можност да се збогува со играњето тенис, а воедно е последен момент кога ќе ги видиме него со Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал како активни играчи на тениски турнир.

Организаторот на Лејвер купот ги одреди термините и двојките за првиот натпреварувачки ден, па Роџер Федерер ќе се збогува од активниот тенис играјќи двомеч со Рафаел Надал.

Би можело да ве интересира

На Надал му е забранет настапот во Париз

Предраг Петровиќ

Надал без коментар кој е поуспешен: Ѓоковиќ ќе беше ифрустриран ако не го оствареше тој рекорд

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Федерер откри против кој тенисер имал најмногу проблеми

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Надал му честиташе на Ѓоковиќ: Направи нешто што беше невозможно

Предраг Петровиќ

Настеасе: Рекордот на Надал на Ролан Гарос е побитен од рекордот на Ѓоковиќ“

Предраг Петровиќ

Надал се огласи по операцијата: Санирани две повреди, познато кога ќе се врати на теренот

Ана Ололовска