(ВИДЕО) Инцидент во Лондон: Навивач истрча на теренот и се запали пред Ѓоковиќ, Надал и Федерер

Од:

Во вториот дел од Лејвер купот во кој се сретнаа екипи од Европа и светот се случи несекојдневна ситуација.

Имено, еден навивач слезе од трибините, седна на бетонот и запали оган, па натпреварот беше прекинат на неколку минути.

 

Роџер Федерер со денови е централна тема во тенискиот свет поради неговото збогување.

Лејвер купот е можност да се збогува со играњето тенис, а воедно е последен момент кога ќе ги видиме него со Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал како активни играчи на тениски турнир.

Организаторот на Лејвер купот ги одреди термините и двојките за првиот натпреварувачки ден, па Роџер Федерер ќе се збогува од активниот тенис играјќи двомеч со Рафаел Надал.

Би можело да ве интересира

Надал поразен во второто коло на Австралија Опен

Ана Ололовска

Таткото на Федерер: Новак ни предизвика поголема болка од Рафа

„Врската“ меѓу Федерер и Новак влезе во нова фаза: По 12 години, Роџер го заследи Ѓоковиќ на социјалните мрежи

А1он

ВИДЕО: Познат тенисер по поразот не сакаше да се ракува со Ѓоковиќ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Големиот Федерер се збогуваше: Емотивно, но во голем стил замина од тенисот

Катерина Павлова-Николовска

Билет за последниот меч на Федерер се продава и за 80.000 евра

А1он