ВИДЕО: Инцидент на Шумахер помладиот во Монако – болидот преполовен

Од:

Синот на легендарниот Михаел Шумахер, Мик имаше голем инцидент без посериозни последици денеска во Монте Карло.

dobivaj vesti na viber

Во еден од свиоците болидот на Мик Шумахер од тимот на Хаас излета од патеката и удри во заштитната ограда. Од силината и ротацијата, болидот практично се преполови.

Мик Шумахер веднаш беше на нозе и мина без повреди.

Би можело да ве интересира

Порше ќе купат 50 отсто од Ф1 тимот на Ред бул

Ферстапен победи пред двата Мерцедеси во Франција

„Би примил куршум за Путин“ – поранешниот прв човек на Формула 1 се уште му се восхитува на рускиот претседател

ВИДЕО: Тежок судар на синот на Михаел Шумахер на Ф1 трката во Саудиска Арабија

Лекер и Ферари триумфално влегоа во новата Формула 1 сезона

Хамилтон: Ме немаше. Сега се вратив

Ана Ололовска