ВИДЕО: И Наполи немоќен против Јувентус

Од:

Во дербито на 7. коло од Серија А помеѓу двете првопласирани екипи на табелата, Јувентус славеше против Наполи со 2:0 и така ја продолжи својата серија на непобедливост.

Навивачите на Јувентус долго чекаа на голови но со исплатеше, резервистите Касерес и Погба во 80. и 82. минута беа стрелци за 47. натпревар по ред без пораз.

Би можело да ве интересира

Џеко ќа ја напушти Рома поради конфликт со тренерот

Ана Ололовска

Роналдо за победата против Болоња: Многу важна победа, Јувентус е на добар пат

Ана Ололовска

Гасперини: Каде и да оди Гомез, му посакувам се најдобро

Ана Ололовска

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Leave a Comment

7 − one =