ВИДЕО: Хет-трик на Чичарито за пресврт и победа на Јунајтед

Од:

Во Англиското фудбалско првенство викендов на програмата се натпреварите од 11.коло, а во последниот денешен дуел, Манчестер Јунајтед победи на гостувањето во Бирмингем кај Астон Вила со 3:2, иако домаќините водеа со 2:0 во 50. минута. Сепак, лидерот во периодот од 58. до 87.минута постигна три голови за освојување на нови три бода и задржување на водечката позиција на табелата.

dobivaj vesti na viber

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он