(ВИДЕО) Гвардиола: Стерлинг не може да се споредува со Роналдо и Меси

Од:

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола призна дека големата sвезда на „Етихад“, Рахим Стерлинг, не може да се спореди со петкратните добитници на „Златната топка“, Кристијано Роналдо и Лионел Меси.

– Јас сум презадоволен од играта што ја покажува Стерлинг во Манчестер Сити и во англиската репрезентација. Се надевам дека тој не ги чита и слуша таквите работи, рече Гвардиола за споредбата помеѓу Стерлинг и двете суперsвезди.

На прашањето зошто смета дека ваквите споредби можат да имаат негативен ефект врз Стерлинг, Гвардиола одговори: „Бидејќи никој не може да се споредува со Кристијано Роналдо и Лионел Меси. Никој“

Би можело да ве интересира

Лампард е првиот тренер на Челси кој започна со пораз во ЛШ во овој век

Ана Ололовска

Клоп: Манчестер сити е најдобриот тим на светот

Ана Ололовска

Клоп: Влијанието на британската клима врз продолжувањето на договорот? Тоа беше германски хумор

Ана Ололовска

Грешка на Сити – го платија 65 милиони, а одигра само една минута

Де Геа го продолжи договорот со Јунајтед

Азар: Во Англија, поразите не ги сфаќаат трагично како во Шпанија