ВИДЕО: Голот со кој Пандев му донесе победа на Наполи

Од:

Наполи поведе со голот на Марек Хамшик во дуелот против Удинезе, но гостите преку Пинци се вратија на натпреварот. Во судиското продолжение следуваше нова магија на Ел Мачедоне кој го врати водството на Наполи и го постигна конечниот резултат за Наполитанците.

Би можело да ве интересира

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Ана Ололовска

Конте: Интер нема да купува играчи во зимскиот трансфер рок

Ана Ололовска

Чалханоглу нема да го продолжи договорот со Милан

Ана Ололовска

Leave a Comment

eight − five =