(ВИДЕО) Ѓоковиќ за свиркањето на публиката: „Не ми пречи“

Од:

Новак Ѓоковиќ го совлада Карлос Алкараз и дојде на чекор од испишување историја. Помеѓу него и рекордниот 23. Грен слем, кој ќе има шанса да го освои во недела, остана само Каспер Руд, а мечот со талентираниот Шпанец според многумина е најголемата пречка со која се соочи на овој турнир.

На прес-конференцијата на Новак Ѓоковиќ едно од првите прашања беше за свирежите на публиката. Новинарот го потсети Ѓоковиќ дека навивачите „го исвиркале неколку пати“, а одговорот на српскиот навивач стана вирален на социјалните мрежи со порака дека тоа е „најдобриот одговор што некогаш го дал“.

Ѓоковиќ прво ги крена рамениците, а потоа кратко одговори со насмевка:

„Не ми е пречи… Не е прв пат, веројатно не е ни последен пат. Ќе продолжам да победувам“.

Би можело да ве интересира

Алкараз е опседнат со Ѓоковиќ: Мислам за тоа на секој тренинг“

Надал: Немам доволно големо его за да кријам – Ѓоковиќ е најдобар во историјата

Надал без коментар кој е поуспешен: Ѓоковиќ ќе беше ифрустриран ако не го оствареше тој рекорд

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Ѓоковиќ се расплака: Ретки се моментите кога некој останува без зборови, се тресам и не знам што да кажам

Горан Наумовски

Угледниот шпански весник тврди: Ова се 14 причини зошто Новак е најдобар на сите времиња

Предраг Петровиќ

Ѓоковиќ: Го живеам детскиот сон, му благодарам на моето семејство за поддршката