ВИДЕО: Ѓоковиќ го изненади принцот Џорџ, му го даде пехарот од Вимблдон

Од:

Новак Ѓоковиќ го победи Ник Киргиос и по седми пат во кариерата го освои Вимблдон. Мечот традиционално го следеше кралското семејство,а првпат беше присутеи и прицнот Џорџ. Синот на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон навиваше за Ѓоковиќ. На коктелот по финалето, српскиот тениср се сретна со кралското семејство и направи убав гест давајќи му го на принцот Џорџ пехарот што го освои триумфирајќи на престижниот турнир.

dobivaj vesti na viber

За Ѓоковиќ ова е седми успех на Вимблдон, а 21. трофеј од грен-слем турнирите.

Би можело да ве интересира

Веќе нема шанси Ѓоковиќ да настапи на САД опен: Нема да можам да патувам за Њујорк

Ју-ес опен навести дека Ѓоковиќ нема да игра

Дозволете му на Ѓоковиќ да игра на Ју-ес опен

Забраната за Русите и Белорусите на Вимблдон ќе важи и следната година?

Ѓоковиќ ги отвора терените на босанските пирамиди

Каспаров: Ѓоковиќ и Овечкин се пример за општествената отупеност