ВИДЕО: Фудбалерите на Бока предизвикаа масовна тепачка во Бразил, ноќта ја минаа во автобус пред полициска станица

Од:

Фудбалерите на аргентинскиот фудбалски гигант Бока Јуниорс предизвикаа тежок инцидент на натпреварот од Копа Либертадорес против Атлетико Минеиро во бразилскиот град Бело Хоризонте.

По завршувањето на средбата, која ја загубија на пенали, гневните аргентински фудбалери, револтирани поради поништен гол, пред соблекувалната влегоа во судир со припадници на обезбедувањето на стадионот, кој се претвори во масовна тепачка

Поради инцидентот, тимот на Бока Јуниорс, наместо авионски да се врати дома, со автобус беше спроведен во полициска станица во Бело Хоризонте, а играчите ја минале ноќта во автобусот, јавуваат локалните медиуми.

Аргентинскиот амбасадор во Бразил, Даниел Скиола, денеска на социјалните мрежи соопшти дека фудбалерите на Бока Јуниорс до крајот на денот ќе се вратат дома.

Би можело да ве интересира

Жени се тепале во Карпош, па се вмешале и мажите – еден е ранет со нож

Жарко Настоски

ВИДЕО: Пијана девојка танцуваше на приватна журка и падна од вториот кат

Жарко Настоски

Бразилците на протести бараат отповикување на претседателот Болсонаро

Ана Ололовска

ВИДЕО: Молдавски политичари се тепаа во живо на телевизија, еден остана да лежи нокаутиран

Жарко Настоски

Грозоморна егзекуција на две сестри близначки во Бразил прикажана во живо на Инстаграм

Ана Ололовска

ВИДЕО: Паника на плажа во Тунис, морската струја одвлече бебе далеку од брегот

Жарко Настоски