ВИДЕО: Фанови на Ѓоковиќ ја гаѓаа Австралиската амбасада во Белград

Од:

Некои од обожаветелите на Новак Ѓоковиќ се собраа пред Амбасадата на Австралија во Белград.

dobivaj vesti na viber

Додека ја гаѓаат зградата со тениски топчиња пејат „Еден е Ѓоковиќ Новак“ и дофрлаат „Идете у к*рац“.

Тие пред зградата во Нов Белград се собраа поради револт, како и однесувањето на тамошните власти кон најдобриот тенисер на светот.

Би можело да ве интересира

Датон: Присуството на кинески шпионски брод во Австралија е чин на агресија

Ана Ололовска

Пронајдени безживотно тело на нуркач и 50 килограми кокаин во Нов Јужен Велс

Ана Ололовска

Австралија со нови санкции против пратеници и министри поради ситуацијата во Украина

Ана Ололовска

Бродовите за крстарење се враќаат во Австралија

Ана Ололовска

Нов Зеланд ја отвори границата за патниците од Австралија

Ана Ололовска

Австралија: Премиерот Морисон распиша избори за 21 мај

Ана Ололовска