ВИДЕО: Фалкао за седма победа по ред на Атлетико

Од:

Ново ремек дело на Радамел Фалкао Колумбиецот Радамел Фалкао уште еднаш потврди дека е во фантастична форма.

dobivaj vesti na viber

Фалкао со нова мајсторија и донесе победа на екипата на Атлетико Мадрид на гостувањето кај Сосиедад со 1:0 со гол од слободен удар во 90-та минута.

За Фалкао ова е 10-ти гол сезонава во Примера, со што потврдува дека годинава Меси (11 голови) и Роналдо (9 голови) ќе имаат сериозен конкурент во трката за најдобар стрелец во Ла Лига.

Атлетико пак ја продолжува низата од 7 победи, а покрај Барселона е единствениот не поразен тим во Примера сезонава.

Би можело да ве интересира

Спотифај нов спонзор на Барселона – тригодишен договор вреден 280 милиони евра

Катерина Павлова-Николовска

Барса во „бурен“ меч го доби Атлетико за да гo помине на табелата

Ана Ололовска

Браис Мендез два пати го совлада Димитриевски – Селта го победи Рајо Ваљекано

Ана Ололовска

Пресврт победи за Мајорка и Елче

Ана Ололовска

Лапорта призна дека е бесен што Дембеле не замина во јануари

А1он

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Ана Ололовска

Leave a Comment

12 + 1 =