ВИДЕО: Елмас го напушти Фенербахче

Од:

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Елиф Елмас се збогува со турскиот клуб Фенербахче, a од следната недела треба да го облече дресот на Наполи.

Елмас денеска преку видео на социјалните мрежи се прости од Фенербахче.

Фенербахче денеска објави дека македонскиот репрезентативец нема да биде во тимот за нивните претсезонски подготовки во Австрија. Очекувањата во Италија се дека Наполи ќе плати околу 15 милиони евра на Фенербахче за услугите на нашиот фудбалер.

Во текот на утрешниот ден се очекува Елмас да ги помине медицинските прегледи пред да го потпише договорот со наполитанците.

Би можело да ве интересира

Сари: Не можеме да играме со Роналдо, Дибала и Игуаин во исто време

Удинезе е петти клуб во Европа по бројот на странски фудбалери

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Носењето маички со „Стоп на расизмот“ е добро, но не го реши проблемот

Ана Ололовска

Кедира е опериран, ќе паузира три месеци

Де Лаурентис не се откажува од Анчелоти

Ибрахимовиќ најави продолжување на кариерата во Италија

Ана Ололовска