(ВИДЕО) Драгиша Гудељ колабираше на теренот и остана без свест

Од:

По само десет минути игра, натпреварот помеѓу Кордоба и Расинг де Ферол беше прекинат, бидејќи српскиот фудбалер Драгиша Гудељ колабираше на теренот и остана без свест.

Додека продолжуваше „борбата“ на Гудељ, неговите соиграчи со неверување и солзи гледаа се. По пружената лекарска помош по неколку минути тој се освести, но со возило на Итната помош веднаш е префрлен во блиската болница, каде што ќе му бидат извршени дополнителни тестови, јавуваат шпанските медиуми.

На крајот и двете екипи и судијата решија да го одложат натпреварот, по се што доживеаја никој не беше расположен за фудбал.

Би можело да ве интересира

Мистериозна смрт на италијански фудбалер: Се шеташе со пријателите, падна во канал и почина

Фудбалскиот репрезентативец на Босна и Херцеговина доживеа сообраќајна несреќа

ВИДЕО: Фудбалерот Низар Ал-Исави почина откако се самозапали

Предраг Петровиќ

Гудељ му се враќа на фудбалот во стилот на Кристијан Ериксен

Горан Наумовски

Гудељ по вчерашниот колапс: Вистинскиот воин не се откажува

Горан Наумовски

Гудељ е свесен и стабилен, ќе биде задржан на опсервација

Горан Наумовски