ВИДЕО: Дорси при забивање ја скрши таблата

Од:

Центарот на Олимпијакос Џо Дорси, на пријателскиот натпревар против Динамо Сасари, при едно забивање на кошот ја скрши таблата.

Олимпијакос минатата сезона ја освои титулата првак на Европа, а токму Дорси (соиграч на нашиот Перо Антиќ) беше еден од играчите кои беа најзаслужни за освојување на трофејот.

Би можело да ве интересира

Одложени три од утрешните четири дуели во кошаркарската Евролига

А1он

Џинобили номиниран за член на Куќата на славни

А1он

Легендата на сплитска Југопластика, Горан Собин, почина од срцев удар

А1он

Кевин Дурент најдобар кошаркар во САД за 2021 година

А1он

Првата машка кошаркарска лига продолжува утре со четири натпревари

А1он

Две странски засилувања во редовите на КК Куманово

А1он

Leave a Comment

thirteen − 12 =