ВИДЕО: Црногорски репрезентативец ги плукна македонските навивачи

Од:

По завршувањето на натпреварот меѓу македонската и селекцијата на Црна Гора беше спречен инцидент откако црногорскиот репрезнтативец Марко Ласица ги плука македонските навивачи со кои претходно влезе во вербална расправија.

dobivaj vesti na viber

Интервенираа дел од репрезентатицвите на Црна Гора и обезбедувањето па поголем инцидент не се случи.

Македонската репрезентација вечерва, во дуелот од вторто коло загуби од Црна Гора и ги загуби шансите за прдолжи во лседната фаза од Европското првенство.

Би можело да ве интересира

Стоилов ја завршува репрезентативната кариера: Ми беше чест што 15 години играв за Македонија

Катерина Павлова-Николовска

Македонија е на Светско, ракометарите повторно во елитата

Катерина Павлова-Николовска

Пласман на Светско првенство за историско збогум на легендарниот капитен

Катерина Павлова-Николовска

Ракометарите одат во втората фаза од баражот за Светското првенство

Катерина Павлова-Николовска

Ракометарите против Романија и Чешка во баражот за пласман на Светското првенство

Катерина Павлова-Николовска

Лазаров: Верувам во оваа група ракометари повеќе од самите што веруваат

Катерина Павлова-Николовска